Menu

Zmiana harmonogramu spłaty autokredytu

Marzec 27, 2012 - Oferty

Opłaty związane z kredytem samochodowym kojarzą się nam przede wszystkim z oprocentowaniem, prowizją oraz ustanowieniem wymaganych przez bank zabezpieczeń. To są oczywiście podstawowe koszty, jakie biorąc autokredyt musimy ponieść. Nie mniej jednak warto mieć na uwadze również kilka innych kwestii, na które zwracamy uwagę w mniejszym stopniu.

Tymczasem w trakcie okresu kredytowania mogą się nam przytrafić różne rzeczy – jak na przykład zmiana pracy czy terminu wypłaty. Najczęściej dzień, w którym płacimy w banku ratę za kredyt samochodowy na zakup auta firmowego pokrywa się z dniem, kiedy wynagrodzenie trafia na nasze konto. Jest to wygodne, ponieważ wówczas mamy 100-procentową gwarancję, że środki na opłacenie raty zostaną zabezpieczone. Od kwoty, która zasila nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy bank automatycznie potrąca wymaganą kwotę. Jeśli natomiast termin wypłaty się zmienia, sytuacja przedstawia się inaczej. Zazwyczaj zależy nam jednak na tym, by daty te były ze sobą zsynchronizowane, dlatego też w powyższych okolicznościach zwracamy się do banku z wnioskiem o zmianę harmonogramu spłaty kredytu.

I tutaj czeka na nas niemiła niespodzianka – bank nie robi co prawda problemów ze stosowną modyfikacją, ale nie jest to usługa darmowa. Musimy za to zapłacić. Wysokość tych opłat to już indywidualna sprawa każdego banku, równie zatem dobrze może być to kilkadziesiąt złotych, co i sto. Klienci przeważnie nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że i za takie udogodnienia muszą – chcąc nie chcąc – uszczuplić swoje portfele.

Dodaj komentarz