Menu

Zakup auta – nie tylko na kredyt samochodowy

Luty 7, 2012 - Informacje

Kredyt samochodowy jest jednym ze sposobów na sfinansowanie auta. Nie mniej jednak takie rozwiązanie ma wielu przeciwników – z uwagi na to, że wiąże się z wieloma ograniczeniami. W trakcie trwania umowy nie można pojazdu sprzedać, bank figuruje w dokumentach jako jego współwłaściciel, w przypadku wozów używanych obowiązują limity co do ich maksymalnego wieku etc.

Sporo osób bierze więc w tym momencie pod uwagę nie kredyt samochodowy na zakup używanego auta, a po prostu zwykły kredyt gotówkowy. Jego minusem jest niemały koszt (z uwagi przede wszystkim na wysokie oprocentowanie), plusem natomiast – możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel. Nie ma zatem przeszkód, aby zmienić zdanie co do kupowanego samochodu. Bank i tak nie będzie wymagał rozliczenia się z wydatków. Jeszcze inną opcją jest pożyczka hipoteczna. W tym przypadku także można spożytkować pieniądze wedle własnego uznania. Jednym z warunków otrzymania takiej pożyczki jest posiadanie na własność nieruchomości nie obciążonej hipoteką. Pożyczka najbardziej opłaca się wówczas, kiedy w rachubę wchodzą wysokie kwoty – od 100 tysięcy złotych wzwyż.

Wiele osób korzysta także z kredytu odnawialnego na rachunku – jednakże najczęściej wówczas, kiedy chodzi o wydanie kilku tysięcy złotych na używany samochód. Klienci noszący się z zamiarem kupienia nowego samochodu mogą również zainteresować się ofertą firm leasingowych – w naszym kraju obowiązuje ustawa o leasingu konsumenckim, dzięki czemu nie tylko firmy, ale też i osoby fizyczne mogą w ten właśnie sposób stać się właścicielami wymarzonego samochodu.

Dodaj komentarz