Menu

Pożyczka gotówkowa na start firmy

Styczeń 27, 2011 - Informacje

Gdziekolwiek nie przyjdzie nam się ruszyć – praktycznie na każdym kroku będziemy mogli spotkać różne firmy, oferujące naprawdę rozmaite usługi. W ten sposób może zauważyć, że popyt w naszym życiu jest na praktycznie każdy asortyment.

Oczywiście w sytuacji, kiedy to rynek jest nasycony, lub co gorsze – przesycony, danym produktem sprzedanie go będzie należało do dużo większych wyzwań. Mając pomysł na własną działalność gospodarczą nie bójmy się wprowadzić go w życie. Szczególnie jeśli ten zahacza o zauważoną przez nas niszę na rynku. Być może nisza ta jest tylko lokalna, jednakże równocześnie dobrze okazać może się i krajowa. No dobrze, ale skąd możemy wziąć pieniądze na taką inwestycję? Na samym początku sprawdziłbym czy nie przysługuje nam przez przypadek dotacja.

Tą możemy uzyskać za pośrednictwem urzędu pracy lub wprost z unijnych programów rozwojowych. W tym drugim przypadku udzielona kwota jest oczywiście zdecydowanie wyższa. Nikt nam jednak nie zagwarantuje stuprocentowego pokrycia kosztów. W takiej sytuacji okazać się może, że niezbędna będzie nam pożyczka gotówkowa bez bik i krd zaciągnięta w banku. Aby otrzymać interesującą nas ilość gotówki musimy jednak najpierw przestawić biznesplan. Bez niego żaden kredyt na start przedsiębiorstwa nie zostanie udzielony. Następnie biznesplan ten zostanie oceniony przez fachowców, którzy podejmą decyzję.

Dodaj komentarz