Menu

Oferty pracy za granicą

Czerwiec 16, 2009 - Oferty

Coraz chyba mniej opłaca się pracowac nam polakom za granicami naszego kraju. W Polsce zarabia się coraz więcej i po mału zaczyna zacierać się ta przepaść finansowa, która kiedyś dzieliłą Polskę od innych krajów europy zachodniej. Nasi pracodawcy coraz bardziej muszą dostosowywać zarobki do tych jakie oferuje praca za granicą. Oferty pracy za granicą także nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś.

Stajemy się coraz bardziej wybredni i jeśli chcemy koniecznie wyjechać za chlebem z Polski to coraz uwazniej przygladamy się tym co podają nam oferty pracy za granicą. Nie chcemy zeby nas ktoś nabił w butelkę i szukamy także takich zajęć, które przynoszą większe zdecydowanie zarobki niż w Polsce. Praca za granicą już tak nie pociąga i nie nęci jak kiedyś. Jesli mamy pracowac to w godnych warunkach i za porządne wynagrodzenie. Już pęka mit Polki, która potrafi na zachodzie pracowac tylko na zmywakach i to za marne grosze.

Chociaż dwadzieścia i więcej lat temu takie marne grosze w Niemczech to był prawdziwy majątek w Polsce. Kiedyś jeden dzień pracy za granicą na zmywaku przynosił wypłatę większą niż u nas cały miesiąc ciężkiej charówy z nadgodzinami. Wiem już, że ja na pewno na razie nie pojadę do pracy za granicą bo mam tu w Polsce całkiem nieźle i nie mogę narzekac na moją sytuację finansową. Nie należe może do pierwszej ligi biznesu w Polsce, ale też nie jestem na jakimś tam szarym końcu jako ten, który nic nie ma i nie stac go na nic.

Dodaj komentarz