Menu

Oferty i ogłoszenia o pracę

Maj 26, 2009 - Oferty

Jak dobrze zaplanować dzień jeśli jesteśmy bez pracy i szukamy jej. Oczywiście trzeba mądrze wygospodarowac czas przeznaczony na oferty i ogłoszenia o pracę. Warto przez 2 – 3 dni szczegółowo zapisywać ile czasu poświęciliśmy na poszczególne czynności (poranna kawa, posiłki, odbieranie i odpowiadanie na maile). Dzięki takiej analizie łatwo wyłapiemy, gdzie ulatuje nam cenny czas.

Nie dawaj się też wykorzystywać – nie bierz sobie na głowę cudzej pracy, kiedy masz dość własnej. Ucz się asertywności – grzecznie, ale stanowczo odmawiaj i bądź w tym konsekwentna. Nawet , gdy ktoś prosi Cię abyś przejrzała dla niego oferty pracy i ogłoszenia. Starannie planuj każdy dzień. Podziel zadania na ważne i pilne. Sprawy najtrudniejsze wykonuj w takich godzinach, gdy w pracy panuje cisza i spokój lub gdy masz najwięcej energii.

Na każdą sprawę zarezerwuj odpowiednią ilość czasu i trzymaj się tego. To mobilizuje do szybkiego tempa pracy. Pamiętaj też o odpoczynku, kiedy mało śpisz to nazajutrz jesteś zmęczona i marnujesz mnóstwo czasu, by przez pierwszą połowę dnia dojść do siebie. Czasem lepiej coś zostawić na kolejny dzień rano, niż zarywać noc. Odpoczynek jest tak samo ważny jak praca. Praca jest ważna ale nie najważniejsza. Dzisiaj są bardzo atrakcyjne oferty pracy w internecie i jak mamy pracę, która zajmuje nam czas prywatny to poszukajmy sobie innej.

Dodaj komentarz