Menu

Oferty i ogłoszenia jak wygrać samochód

Maj 26, 2009 - Oferty

W dzisiejszych czasach z powodu kryzysu ekonomicznego mnóstwo ludzi ma kłopoty finansowe, dlatego specjaliści radzą, by rodzice uczyli gospodarować pieniędzmi swoje dzieci – i to od najmłodszych lat. Zamiast przeglądać oferty i ogłoszenia na temat jak wygrać samochód to lepiej zajmijmy się pracą ze swymi dziećmi. Nie zapomnę jak spytałam mojego synka skąd biorą się pieniądze, w odpowiedzi usłyszałam, że z bankomatu i od taty.

Dlatego warto, aby dzieci poznały wartość pieniędzy, wówczas nauczą się: odróżniać potrzeby od zachcianek, oszczędzać czy inwestować. W przyszłości łatwiej poradzą sobie z wyzyskiem ekonomicznym i unikną brania na siebie przytłaczających zobowiązań finansowych. Zamiast szukać ofert jak wygrać samochód to będą uczciwie pracowały i będzie je stać na co tylko zechcą. Dawaj dobry przykład. Dzieci są dobrymi obserwatorami i naśladują to, co robią rodzice. Świetnie tu się sprawdza powiedzenie: lepszy przykład niż godzinny wykład. Ustal limit wydatków. Całą rodziną omawiajcie ile możecie wydać (zarówno rodzice jak i dzieci). Naucz się odmawiać i bądź konsekwentny.
Pozwól dzieciom podejmować decyzje w sprawach finansowych. Dzieciom, które otrzymują kieszonkowe lub same zarabiają, wyjaśnij jak mądrze gospodarować tymi funduszami. Pozwól im podejmować w niektórych kwestiach samodzielne decyzje. Naucz je dzielić się z innymi. Zachęcaj dzieci, by nie wydawały pieniędzy tylko na swoje potrzeby i żeby co jakiś czas przeznaczały jakąś kwotę na upominek lub zrobienie inne przyjemności członkom rodziny czy przyjacielowi. Jeśli wychowamy mądrze dzieci to nigdy nie będzie ich interesował problem jak wygrać samochód. Będą miały swoje pieniądze i będą oglądały oferty i ogłoszenia gdzie kupić drogi i fajny samochód.

Dodaj komentarz