Menu

Najlepszy kredyt hipoteczny

Sierpień 16, 2011 - Informacje

Zanim podejmie się decyzję o kredycie hipotecznym należy pamiętać o tym, że jest to zobowiązanie, które zaciąga się na długi okres czasu. Nie można tym samym pójść od banku i ot tak wziąć kredyt. Trzeba się do niego przygotować.

Dlatego też banki honorują osoby, które posiadają wkład własny. Mogą one liczyć na lepsze warunki kredytowania. Co miesiąc w Internecie można przeczytać o najlepszych kredytach hipotecznych. Wiele liczących się serwisów robi comiesięczne zestawienia, rankingi, dzięki którym czytelnik bardzo łatwo może zorientować się w jakim banku najlepiej postarać się o kredyt. Nie chcą jednakże samodzielnie podejmować tak ważnej decyzji, zawsze można prosić o pomoc doradcę finansowego. On to bardzo często może przedstawić nam oferty ogólnie niedostępne, które będą jednakże niezwykle atrakcyjne dla nas pod względem finansowym.

Decyzja nie może być pochopna. Wystarczy pomyśleć o rodzinach, które zaciągnęły zobowiązania finansowe w okresie boomu mieszkaniowego bo myślały, że zaciągają najlepszy kredyt hipoteczny . One to teraz borykają się z problemami finansowymi. Co więcej, jeśli zaciągnęły kredyty w walucie obcej, mowa o franku szwajcarskim to nie dość, że płacą wyższe raty kredytowe, to jeszcze bardzo często nieruchomości są tańsze aniżeli przed kilkoma laty. Ponieważ kurs franka szwajcarskiego szaleje, niewiele osób może liczyć na przychylność banków i spodziewać się, że otrzymają wymarzony kredyt w walucie obcej. Najważniejsze i tak jest jego późniejsze spłacanie. Przed zaciągnięciem zobowiązania trzeba zadbać o zdolność kredytową.

Dodaj komentarz