Menu

Najlepsze oferty na pożyczki

Czerwiec 5, 2009 - Oferty

Przyznacie chyba wszyscy zgodnie, że namnorzyło się w ostatnich latach banków oraz wszelkich innych instytucji, które przedstawiają według nich najlepsze oferty na pożyczki. Jesteśmy po prostu z każdej strony bombardowani ogłoszeniami na niby to tanie pożyczki bez żyrantów. Mamy do dyspozycji zarówno tanie kredyty jak i kuszące pożyczki pozabankowe dla każdego kto ma dokument tożsamości.Pamiętam czasy, gdy był w Polsce tylko jeden bank i udzielał jakieś tam pozyczki, ale tylko dla odpowiednich grup społecznych. Na przykład pożyczki tylko dla młodych małżeństw . Miało to swój urok, ale jednak nie sprzyjało rozwojowi ani biznesu, ani ogłolnie przemysłu. Wiadomo, że popyt napędza podaż i jeśli sa pieniądze na zakupy to coraz więcej firmy produkują. I właśnie pożyczki umożliwiają zwiększenie konsumpcji , a co za tym idzie także produkcji. Nie chodzi o to żeby brać pożyczki na hurra bez zastanawiania się czy będziemy w stanie je spłacać, ale o to , aby rozważnie zaciągać kredyty tylko takie , które na pewno damy radę potem spłacić.

Trzeba tak dopasować raty, aby nie były za dużym obciążeniem dla naszego portfela i nie spowodowały utraty naszej płynności finansowej. Wystarczy, że wcześniej dobrze się zastanowimy i dokładnie rozplanujemy zanim podpiszemy zaproponowaną nam przez bank umowę pożyczki. Zdecydujmy na jaką ratę nas stać i czy nie pogorszy się przez to nasz komfort życia oraz nasze samopoczucie , gdy przychodzi termin spłaty raty pożyczki.

Wiele osób w naszym kraju niestety nie przestrzega powyższych zasad i bierze pożyczki naprawdę ponad stan własnych zarobków, a później popada w spiralę kredytową, która prowadzi do popadnięcia w bardzo poważne tarapaty finansowe.

Dodaj komentarz