Menu

Muzyka na sprzedaż

Maj 27, 2009 - Ogłoszenia

Kiedyś grałem w różnych kapelach rockowych i tworzyłem muzykę. Zawsze powtarzaliśmy z kolegami z zespołu, że nasza muzyka nie jest na sprzedaż i robimy to tylko dlatego, że lubimy grac i tworzyć. Mieliśmy wtedy po osiemnaście lat i wydawało nam się, że jesteśmy najlepsi w tym co robi. Według nas byliśmy jedyni i niepowtarzali, a nasza muzyka miała przetrwać dziesięciolecia i być natchnieniem dla następnych pokoleń.

Tak naprawdę było w tym trochę prawdy bo robiliśmy kawał dobrej muzyki i pomimo tego, że nie miała to być muzyka na sprzedaż to było w niej dużo z komercji i przede wszystkim miała chwytliwe riffy gitarowe i refreny. To było okres w moim życiu, gdy kompletnie nie przejmowałem się zyciem, a ni szkołą ani rodziną. Liczyła się tylko muzyka i ogłoszenia w gazecie dotyczące muzyków oraz instrumentów muzycznych.

Bywało tak, że próby mieliśmy siedem razy w tygodniu i praktycznie żyliśmy tylko graniem. W mojej głowie muzyka zajmowałą wszystkie moje myśli i cały czas nuciłem sobie jakieś melodie i słowa do nich. Szkoda, że zespół, który udało mi się wtedy stworzyć nie przetrwał i w tak głupi sposób sie rozpadł. Mieliśmy już plany koncertów i nowych kompozycji, gdy okazało się, że odchodzi gitarzysta. Po latach przyznał, że był to błąd z jego strony i dał się namówić głupim kolegom, którzy nic nigdy w życiu nie osiągnęli i już pewnie nigdy nie osiągną.

Dodaj komentarz