Menu

Młodzi marzą o własnej firmie

Maj 19, 2011 - Informacje

Wielu młodych ludzi marzy o własnej firmie, chce wziąć przykład ze swoich rodziców i pracować na swoim. Nie zdają oni sobie jednakże sprawy z tego, jak ciężko jest stworzyć coś od podstaw i prowadzić.

Bo przecież o klientów naprawdę trzeba walczyć, trzeba ich zainteresować swoją oferta, przyciągnąć i zachęcić do kupna czy skorzystania z danej usługi. Każda firma musi dbać o swój wizerunek, zajmować się szeroko rozumianym marketingiem. Bez dobrej reklamy się nie obejdzie, bynajmniej na samym początku. A skąd wziąć pieniądze, nie tylko na rozpoczęcie działalności, ale i jej utrzymanie na jakimś poziomie przez co najmniej pół roku. Tutaj z  pomocą w wielu przypadkach przychodzą dotacje z urzędów albo te pochodzące z Unii Europejskiej. Nie można jednakże liczyć na całkowite wsparcie finansowe i trzeba mieć dokładny pomysł na własną firmę. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę fakt, że zawsze czegoś brakuje w firmie, coś się może zepsuć, wydarzyć nieszczęśliwy wypadek. Firma musi być prowadzona, trzeba starać się utrzymać ją na rynku.

Naprawa samochodu w warsztacieNajlepiej przed podjęciem tak poważnej decyzji skonsultować się z rodziną, znajomymi, wysłuchać tego, co mają do powiedzenia. Na każdy biznes trzeba mieć jakiś pomysł. Można oczywiście otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą, działać i pracować na swoim, jednakże w przypadku czegoś większego – lokalu itp. przed wyłożeniem pieniędzy powinno się przeprowadzić badania rynku, które pomogą określić czy rzeczywiście taka rzecz, miejsce jest potrzebne w danym mieście, czy istnieje zapotrzebowanie, które przełoży się na klientelę i zarobki.

Dużą popularnością cieszą się biznesy o zasięgu lokalnym. Przykładowo w ostatnim czasie powstały firmy, które mogą pochwalić się dużą dynamiką rozwoju w branży motoryzacyjnej. O nich pisaliśmy tu :

Przegląd instalacji LPG

Wymiana klocków hamulcowych

Zapotrzebowanie na wyspecjalizowane warsztaty samochodowe rośnie z dnia na dzień nie tylko w takim mieście jak Szczecin. Polskie społeczeństwo bogaci się i to jest właśnie motorem biznesów. Znalezienie ciekawej niszy biznesowej nie jest obecnie wcale trudne.

Pewnym problemem może okazać się aspekt finansowy na początek – nie każdy ma przecież odłożone pieniądze na start firmy. W takich przypadkach jak opisaliśmy to wyżej można skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych instytucji.

Dodaj komentarz