Menu

Mam talent na sprzedaż

Maj 26, 2009 - Ogłoszenia

Na sprzedaż można wystawić praktycznie wszystko. Zastanawiam się czy ktoś kiedyś da ogłoszenia pod tytułem mam talent na sprzedaż. Ale pomijając to mogę udzielić kilka rad tym co są uzależnieni od zakupów i mają z tym problem. Idąc do sklepu przygotuj listę zakupów. Przemyślana lista w sposób widoczny ograniczy zakupy i pomaga trzymać się w ryzach, osobom które są rozrzutne.

Pogrupuj asortyment, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego biegania po sklepie w poszukiwaniu danej rzeczy (a przy okazji unikniesz pokusy sięgnięcia po coś co ci przypadkiem wpadnie w oko). W ten prosty sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze. Weź tylko tyle gotówki ile będziesz potrzebować na zrobienie zakupów z listy. Na zakupy idź z bliską osobą (mężem, mamą, siostrą czy przyjaciółką), która będzie dla ciebie wsparciem i w razie konieczności wyjmie z koszyka niepotrzebną rzecz. Ja mam talent do takich spraw więc możesz mi zaufać.
W weekendy unikaj centrów handlowych. Są one tak zaprojektowane aby poddać się magii zakupów. Kuszą muzyką, zapachami i kolorami, a to wszystko po to by zostać tam jak najdłużej i wydać jak najwięcej. Socjologowie mówią o chorym zjawisku spędzania wolnego czasu właśnie w centrach handlowych. Całe rodziny idą na zakupy, potem jedzą obiad, a dla relaksu idą na koniec do kina. Lepiej jest zaplanować wyjazd za miasto lub spacer po lesie (zdrowiej i znacznie taniej).

Zakupoholiczki chodzą do sklepu, by poprawić sobie humor.  Mówią, że mają talent do zakupów. Warto poszukać innych form sprawiania sobie przyjemności, a które tak dotkliwie nie uszczuplą twojego portfela. Może to być np. fitness czy taniec (podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia). Dzięki aktywności fizycznej rozładujesz napięcie, a przy okazji poprawisz figurę (a to na pewno dobrze wpłynie na twój nastrój). Gdy masz gorszy dzień wyżal się mamie czy przyjaciółce. Umów się na babski wieczór z dobrą komedią – śmiech to świetne lekarstwo na chandrę i co najważniejsze nic nie kosztuje.

Zawsze można też posiedzieć wieczorkiem w domu i pooglądać sobie fajne filmiki i teledyski na Youtube. Takie jak np te tutaj https://www.youtube.com/user/NDiTVBand/featured

Dodaj komentarz