Menu

Jakie kredyty gotówkowe interesują Polaków?

Styczeń 21, 2012 - Informacje

Kredyty gotówkowe są klasycznym przykładem kredytów konsumenckich. Znaleźć je można w ofercie wszystkich banków. Dla instytucji tych stanowią podstawowe źródło dochodów. W znakomitej większości przypadków udzielane są w złotówkach – tylko nieliczne banki oferują kredyty gotówkowe w walutach obcych. Uzyskane z tego tytułu pieniądze klient może przeznaczyć na dowolny cel.

Najczęściej kredyty gotówkowe zaciągane przez konsumentów są przeznaczane na wydatki związane z funkcjonowaniem gospodarstw domowych. Ponieważ obecnie budżety przeciętnych polskich domostw świecą coraz większymi pustkami, kredyty gotówkowe wzbudzają rosnące zainteresowanie. Jeżeli chodzi natomiast o kwoty, na jakie są zaciągane w naszym kraju kredyty gotówkowe, to rozpiętość w tym zakresie jest całkiem spora – od 2 do 10 tysięcy. Rzadziej się zdarza, aby kwota przekraczała 10 tysięcy złotych. Największą popularnością kredyty gotówkowe cieszą się przed świętami Bożego Narodzenia, przed wakacjami oraz we wrześniu, gdy rozpoczyna się rok szkolny i ludzie potrzebują pieniędzy na skompletowanie wyprawek szkolnych dla swoich dzieci.

Większość osób zaciągających opisywane zobowiązania zainteresowana jest krótkim okresem kredytowania – maksymalnie do 2 lat. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech kredytów gotówkowych jest stosunkowo wysokie oprocentowanie – jego rzeczywista wysokość oscyluje w granicach 20 procent w skali roku. Obecnie banki przyznają kredyty gotówkowe tak jaki kredyt samochodowy na oświadczenie o zarobkach w oparciu o uproszczone procedury, co skraca czas oczekiwania na pieniądze.

Dodaj komentarz