Menu

Gry i konkursy do wygrania

Czerwiec 7, 2009 - Uncategorized

Chciałem chwile zastanowić się nad fenomenem zjawiska jakim sa gry komputerowe. Jak tak patrzę na mojego syna to aż mnie ogarnia przerażenie. On nie widzi świata poza światem gier. Kocha wręcz gry i konkursy do wygrania. Czasem się zdarza, że razem pogramy w jakieś gry, ale jednak on spędza nad nimi o wiele więcej czasu. Stanowczo za dużo czasu i już mu zacząłem ograniczać te jego gry.

Nie mogę narzekać na niego pod innymi względami bo rzeczywiście dobrze się uczy i ma świetne oceny na koniec roku. Jednak gdyby gry zajmowały mu mniej czasu to na pewno miałby więcej innych, ciekawszych i bardziej pożytecznych zainteresowań. Ja w jego wieku też już zaczynałem grać w gry (Gierman.pl) jednak miałem sowje inne wielkie pasje. CHodziłem do pałacu młodzierzy na kółko komputerowe. Dodatkowo brałem udział w zajęciach fotograficznych oraz zapisałem się jeszcze do kółka akwarystycznego. Nie wspomnę już o tym, że czytałem książki jak prawdziwy mol i byłem stałym bywalcem bibliotek.

Z tego co widzę to mój syn jednak preferuje głównie gry i nie jestem z tego powodu specjalnie zadowolony. Ponad połowe swojego wolnego czasu spędza przed komputerem trzymając konsole do gry w rękach. Jego matka chyba tego nie dostrzega więc ja muszę być tutaj czujny i starać się zachęcać go do poznawania innych atrakcji, które przyczynią się do jego rozwoju duchowego i fizycznego. W przyszłym roku zapisze go na boks niech trochę zazna bardziej męsich rozrywek. Sport to zdrowie i tam zobaczy co to sa prawdziwe gry mężczyzn, a nie tylko takie wirtualne.

Dodaj komentarz