Menu

Gdzie po tanie ubezpieczenie samochodu

Czerwiec 29, 2011 - Informacje

Na rynku pojawiają się często nowi gracze, towarzystwa ubezpieczeniowe, które chcą zyskać sobie przychylność klientów poprzez oferowanie im produktów  w niższych lepszych cenach.

Powstaje pytanie czy taki zabieg marketingowy zawsze się sprawdza? Czy Polacy kuszą się i przenoszą do innych TU, jeśli tylko ktoś zaproponuje im lepszą ofertę na tak zwane tanie ubezpieczenie samochodu? A może preferują sprawdzone rozwiązania, znane marki? Jak wynika z licznych badań opinii publicznej kwestia ta nie kształtuje się jednoznacznie. A jedno jest pewne, ubezpieczenie komunikacyjne jest niezbędne, kiedy chcemy jeździć samochodem. OC jest obligatoryjne. Pozostałe to już wedle uznania. a należy podkreślić, że towarzystwa ubezpieczeń w swoich ofertach moją nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne takie jak OC, AC, assistance, NWW, które przeznaczone są dla samochodów, ale i ubezpieczenia stworzone z myślą o motocyklach.

Wybór towarzystwa ubezpieczeń nie musi odbywać się osobiście. Dostępne są nowoczesne rozwiązania, czyli dostęp przez telefon, albo za pośrednictwem Internetu. Dyspozycję można złościć za pomocą specjalnego formularza. Zazwyczaj nie ma możliwości zmiany ubezpieczenia komunikacyjnego w trakcie jego trwania, a najczęściej umowa podpisywana jest na rok. Po tym okresie można ubezpieczenie samochodu przedłużyć, albo zmienić ubezpieczyciela. Rok to długi okres czasu, w którym może się wiele rzeczy zmienić, także składki. Tym samym co roku i tak warto porównać produkty ubezpieczeniowe przed podpisaniem kolejnej umowy o ubezpieczenie komunikacyjne.

Dodaj komentarz