Menu

Dotacje, kredyty i różne pożyczki

Styczeń 27, 2011 - Informacje

Praca na etacie nie należy do najbardziej dochodowych zajęć. Oczywiście można osiągnąć w ten sposób całkiem przyzwoitą wypłatę, jednakże zdecydowana większość osób otrzymuje naprawdę kiepskie wynagrodzenie.

Czy nie lepiej byłoby to zmienić? Teoretycznie napisać łatwo, a pewnie i trudniej zrobić. Nic bardziej mylnego, otworzenie firmy w naszym kraju nie jest już tak drakońskim wyczynem, jak mogłoby się to wydawać. Oprócz uproszczonych procedur musicie wiedzieć, że przysługuje Wam całkiem sporo różnego rodzaju udogodnień. Niewątpliwie jednym z największych będzie w tej sytuacji unijna dotacja dla początkujących przedsiębiorców. Wniosek o jej przyznanie może złożyć każdy, kto spełnia stawiane przez Unię wymogi. Te bez problemu  można znaleźć choćby i w internecie.

Podczas wypełnienia wniosku powinniśmy jednak bardzo uważać, gdyż każda pomyłka wydłużyć może proces przyznawania owej dotacji. Dotacja nie jest oczywiście jedynym sposobem uzyskania gotówki. Kolejnym w tej sytuacji będzie pożyczka zaciągnięta w banku. Oferowane jednak oprocentowanie na pewno nie będzie zachęcające. Dla pewnego grona osób niestety kredyt będzie jedyną możliwością na wystartowanie firmy. Nie bójmy się zaciągać kredyty jeśli mamy dobry biznes plan.

Dodaj komentarz