Menu

Do którego banku się udać po kredyt na mieszkanie?

Wrzesień 30, 2011 - Informacje

Kupno mieszkania na własność to naprawdę sporego kalibru wydatek. Jeśli od ręki możemy wydać tych kilkaset tysięcy złotych, to oznaczać to będzie jedynie fakt, że jesteśmy w tej bardzo niewielkiej grupie osób, która to może sobie na coś takiego pozwolić.

Zdecydowana większość osób chcąc posiadać własne mieszkanie zdecydować musi się niestety na długoletni kredyty hipoteczne zaciągnięty w banku – kredyt z niską ratą na mieszkanie (Kredytol.pl). Patrząc na to z jednej strony – dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy jakąś tam niezależność. Przychodzi nam opłacać jedynie rachunki, czynsz, jak i kwotę raty. Nie płacimy tymczasem właścicielowi, który to bogaci się na nas. Nic złego w bogaceniu się takich osób oczywiście nie widzę, nie jestem zawistnikiem, jednakże my przez to tak naprawdę nic nie zyskujemy.

Decydując się na kredyt hipoteczny mamy gwarancję, że kiedy to już uda nam się go spłacić, to mieszkanie będzie należało tylko i wyłącznie do nas. Jeśli przez całe swe życie będziemy wynajmować mieszkanie – nigdy nie poczujemy tego komfortu, że należy ono do nas. Poza tym mówi się, że nic lepiej nie łączy, jak kredyt hipoteczny. Być może jest to jakiś złoty lek na rozpadające się małżeństwa? Pewne jest to, że przedstawiciele banków w tym momencie ochoczo by przytaknęli.

Dodaj komentarz