Menu

Bank to nie tylko kredyty

Styczeń 27, 2011 - Informacje

Większości osób usługi banku kojarzą się tylko i wyłącznie z udzielaniem kredytów. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że udając się po banku naszym celem może nie być tylko i wyłącznie kredyt, który to chcielibyśmy otrzymać.

Korzystając z usług banków możemy również zarobić. Aby jednak móc wprowadzić ten plan w życie musimy na samym początku posiadać jakieś oszczędności. Pożyczenie pieniędzy i kredyty tanio na dowolny cel będzie raczej mijało się z sednem sprawy, gdyż oprocentowanie zaciągniętego kredytu będzie dużo wyższe, aniżeli osiągane przez nas profity. Bank pozwala nam zarobić dzięki lokacie. Taka lokata zazwyczaj oprocentowana jest na kilka punktów w skali roku. Wydaje się, że nie jest to wiele, jednakże przy większych kwotach pieniężnych zysk ten jest odczuwalny. Przede wszystkim jednak nie składujemy posiadanej przez nas gotówki w domu, co jest tylko dodatkowym atutem.

Takie trzymanie pieniędzy „w skarpecie” nie pozwoli nam nawet na przekroczenie progu inflacji w danym roku, a musimy przecież zdawać sobie sprawę z faktu, że sto złotych kilka lat temu miało inną wartość, tak też będzie za kilka lat do przodu. Wpłacając pieniądze na lokatę musimy jednak uważać na podatek Belki. Teoretycznie musimy go zapłacić, jednakże istnieją sposoby, dzięki którym to będziemy mogli go uniknąć, oczywiście legalnie.

Dodaj komentarz