Menu

Autokredyt – podstawowe wymagania

Maj 2, 2012 - Oferty

Na przestrzeni paru ostatnich lat znacząco wzrosła popularność kredytów samochodowych. Polacy są obecnie wysoce zmotoryzowanym społeczeństwem, na co dowodem jest zresztą ilość aut poruszających się po naszych drogach. Na chwilę obecną kredyt samochodowy uzyskać można w znakomitej większości banków funkcjonujących na polskim rynku, przy czym wśród nich znajdują się również instytucje finansowe powiązane z koncernami motoryzacyjnymi.

Aby starać się o kredyty samochodowe w dobrym banku  i pieniądze z tego tytułu, trzeba spełniać określone wymagania. Należy posiadać polskie obywatelstwo, uregulowany stosunek do służby wojskowej (tyczy się to mężczyzn) oraz mieć pełną zdolność do wykonywania czynności cywilno-prawnych. Potencjalny klient banku musi się również wykazać odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Wymagania w tym zakresie, jeśli chodzi o zobowiązania celowe (czyli takie jak między innymi autokredyty) nie należą obecnie do niskich. Banki preferują osoby zatrudnione na etatach. Umowa o dzieło czy zlecenie jest dla banku tak wiarygodnym źródłem dochodów jak umowa o pracę – nawet wówczas, jeśli zyski uzyskiwane z tego tytułu są niemałe oraz systematyczne.

Banki deklarują również, iż są w stanie przyznać kredyt samochodowy emerytowi i renciście, nie mniej jednak w praktyce mogą być z tym problemy (często na przeszkodzie staje wiek takiej osoby). Kredyt przeznaczyć można zarówno na zakup nowego auta, jak i używanego, przy czym w tym drugim przypadku warunki umowy będą na pewno gorsze. Istnieje ponadto możliwość skredytowania samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Dodaj komentarz